Modlitwa

Modlitwa to nasza nadzieja – to lekarstwo na nasze życie i dusze. Nasz pomysł objeli swoim patronatem modlitwy zakony klauzurowe – które dniem i nocą modla się za dzieło Kościoła, za nas i za tych którzy trafią do naszej izby przyjęć.

 

Oprócz zakonów klauzorowych opiekę modlitewną sprawują grupy modlitewne wspólnot działających w Kościele Katolickim: Wspólnota Młodzieży Franciszkańskiej Tau oraz Wspólnota Maryi Oblubienicy na Pustyni. Na skrzynkę sekcji modlitewnej tej pierwszej wspólnoty (MF Tau), której członkami są ludzie młodzi działający w duchu św. Franciszka z Asyżu, będą wysyłane prośby o modlitwę, które wstawiacie na tej stronie.

Zostaw swoją obietnicę modlitwy lub wpisz swoją prośbę
Zakony wspierające nas modlitewnie
Zakon Sióstr Benedyktynek w Jarosławiu
Opieka modlitewna nad: poniedziałek

Drogi Ojcze!

Pomysł mi się bardzo podoba.
Mając na Facebooku podobne doświadczenie osób które potrzebowały rozmowy, poświęcenie im czasu i wysłuchanie było wielką pomocą. Osoby te były wdzięczne, dziękowały że ktoś ich wysłuchał, powracały do kolejnych rozmów.

Może Ojciec liczyć na wspólnotę sióstr benedyktynek z Jarosławia, które deklarują swoją pomoc by być zapleczem duchowym dla tego dzieła www.pogotowieduchowe.pl
Za tych wszystkich którzy będą posługiwać przy telefonie i tych, którzy będą dzwonić i rozmawiać.
Obejmujemy swoją modlitwą jedną wybraną przez nas  dobę,Może to być proponowana przez Ojca  doba: poniedziałek od 12:00 do wtorek do godz: 12:00

Zakon Sióstr Klarysek z Krakowa
Opieka modlitewna nad: wtorek

Pokój i Dobro!

Czcigodny Ojcze, jedna z naszych sióstr- s. Agnieszka będzie czuwała modlitewnie od wtorku do środy od 12 do 12 tak jak Ojciec prosił.

Pozdrawiamy serdecznie i życzymy błogosławieństwa Bożego w podjętym dziele.

Niech Pan Was błogosławi, strzeże i umacnia.

Strona www: www.klaryski.pl
Zakon Sióstr Klarysek Kapucynek z Krakowa
Opieka modlitewna nad: środa

Z radością włączamy się dzieło "Pogotowie duchowe". Będziemy towarzyszyć naszą modlitwą wszystkim kapłanom oraz tym osobom, które będą szukały duchowej pomocy i rozmowy. Niech Duch Święty Was umacnia i napełnia to dzieło swoim pokojem i mądrością.

Z modlitwą,
siostry klaryski kapucynki z Krakowa

Strona www: www.kapucynki.pl
Zakon Sióstr Klarysek ze Słupska
Opieka modlitewna nad: czwartek

Przewielebny Ojcze

Odpowiadając na Ojca prośbę nasza Wspólnota Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji w Słupsku podejmuje się wspierac modlitwą inicjatywę Ojca POGOTOWIE DUCHOWE w każdy czwartek od godz. 12.00 do piątku do godz. 12.00.

Niech Bóg udziela potrzebnych łask i światła Ducha Świętego w niesieniu pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują.

Siostry Klaryski ze Słupska

Zakon Mniszek Kamedułek ze Złoczewie
Opieka modlitewna nad: piątek

Z zainteresowaniem i wzruszeniem przeczytałyśmy list O. Benedykta OFM Cap. mówiący o utworzeniu nowej strony internetowej, mającej służyć – o każdej porze dnia i nocy – duchową pomocą tym wszystkim, którzy jej potrzebują, a może nawet rozpaczliwie szukają: chorym, cierpiącym, nie umiejącym poradzić sobie z problemami, zagubionym, szukającym drogi do Boga.

Jesteśmy pełne podziwu dla Kapłanów, którzy nie liczą godzin swojej pracy, lecz z hojnością godną powołania otrzymanego od Boga, pragną nieść pomoc bez miary, odpowiadając na każde wezwanie. Prawdziwie, jest to dzieło Boże! Z radością więc się w nie włączamy, na miarę naszych możliwości. Pragniemy bowiem gorąco, aby nasze kontemplacyjne powołanie również służyło ludziom – Kościołowi i światu. Ofiarować im możemy modlitwę, pokutę codziennego życia ukrytego w klauzurze, duchowe piękno i moc, które czerpiemy z kontemplacji Boga. Głęboko wierzymy w potęgę tych środków i mamy liczne dowody ich skuteczności.

Z tą wiarą włączamy się piękną inicjatywę Ojców Kapucynów. Zgodnie z Ich życzeniem, nasza modlitwa będzie szczególnie intensywna przez jedną dobę w tygodniu: od piątkowego do sobotniego południa. Ufamy, że przyczyni się ona do skuteczności Dzieła: wspomoże Organizatorów i wszystkich współpracujących z Nimi Kapłanów, a szukającym pomocy – przysporzy odwagi i wyprosi u Boga potrzebne łaski.

Z całego serca życzymy Wszystkim wspaniałych owoców! Mniszki Kamedułki

Strona www: www.kamedulki.eu
Zakon Mniszek Karmelitanek z Gniezna
Opieka modlitewna nad: sobota

Drogi Ojcze,
trochę to trwało, ale musiałam skonsultować ze wspólnota. Z radością włączamy się w dzieło "Pogotowia duchowego" i obiecujemy wsparcie - naszą modlitwą, postem, ofiarą  i wszystkim, co Jezus od na dla Was weźmie. Niech każdy - pomagający i proszący o pomoc, doświadczy, że jest bezwarunkowo i na zawsze kochany przez Boga, że nie jest sam.

Pozdrawiamy serdecznie.
siostry karmelitanki z Gniezna

Wspólnota Sióstr Służebnic Bożego Miłosierdzia
Opieka modlitewna nad: niedziela

Ogarniamy modlitwa dzieło pogotowia duchowego.

Wspólnota Maryi Oblubienicy na Pustyni
Opieka modlitewna nad: całą akcją

Pokój i Dobro!

Drogi Bracie Benedykcie.

Przed momentem kontaktowałem się z O. Andrzejem Kuklińskim w sprawie naszego przystąpienia do Dzieła Modlitwy w ramach Pogotowia Duchowego. Jak dobrze, że Jesteście. Jesteście naszą wielką radością. Nasza wspólnota w Cyklu Przepływu Życia, od ponad jedenastu lat zanosi przed Oblicze Pana wszelkie sprawy Sióstr i Braci, proszących nas o wsparcie modlitewne. Towarzyszymy modlitewnie Kapłanom siedem dni w tygodniu, oddając Miłosierdziu Bożemu wszystkie aspekty kapłańskiego powołania. Jesteśmy przekonani, że nasza codzienna sakramentalna łączność oraz nieustanna, modlitewna komunia z Braćmi w Chrystusie, są dla nas wszystkich źródłem Jedności i znakiem świadectwa Miłości Wspólnoty Kościoła w dzisiejszym obolałym egoizmem świecie.

Pragniemy połączyć się z Wami w Dziele Pogotowia Duchowego. Prosimy o umieszczenie odnośnika do strony naszej wspólnoty w zakładce Modlitwa. Życzymy wielu łask i błogosławieństwa Bożego na każdy dzień posługi!

W imieniu wspólnoty

Strona www: www.napustyni.pl
Siostry Służebnice Ducha Świętego od Wieczystej Adoracji
Opieka modlitewna nad: całą akcją

Adoracja i słuchanie natchnień Ducha Świętego, radosna praca i życie we wspólnocie, obejmowanie modlitwą każdego potrzebującego, ścisła klauzura i misje noszone w sercu, Liturgia Godzin i nieustanne oddawanie chwały Trójjedynemu Bogu – wypełniają nasze życie.

Gdziekolwiek się znajdujemy nasza modlitwa wspiera ogólnoświatowe misyjne zadanie Kościoła. W sposób szczególny jesteśmy wezwane do niesienia duchowej pomocy przez modlitwę. Wszelkie potrzeby i cierpienia na świecie znajdują żywy oddźwięk w naszej modlitwie.

Ofiaruj swoją modlitwę
Tymczasowo wyłączono pogląd wysłanych wpisów.
Przepraszamy za utrudnienia.
Pomysł
Pogotowie duchowe to dzieło kapłanów kościoła Rzymsko-katolickiego. 24/h przez 7 dni w tygodniu, chcemy być dla ludzi, dla owiec z owczarni Chrystusa. Jeżeli chcesz, zadzwoń, ...
więcej
Kim jesteśmy
Jesteśmy kapłanami Kościoła Rzymskokatolickiego. Chcemy być dla Ciebie 7 dni w tygodniu przez 24h na dobę. Możesz dzwonić w każdej chwili, którą uznasz za stosowną. ...
więcej
Pomoc specjalistyczna
Gdy potrzeba specjalisty to szukaj i dzwoń:   Telefon 116 111 służy młodzieży i dzieciom potrzebującym wsparcia, opieki i ochrony. Zapewnia dzwoniącym możliwość wyrażania trosk, rozmawiania o sprawach dla ...
więcej
Świadectwa
Świadectwo jest czymś, czego doświadczyłeś osobiście. Przeżycie pewnych sytuacji, zobaczenie czegoś w czasie, spotkanie kogoś osobiście – rodzi wdzięczność serca i naszego umysłu. Jeżeli spotkałeś ...
więcej